Baro Konfederacija

Barokonfederacija.lt svetainė
Viena projekto „Abiejų Tautų Respublikos istorinė atmintis – Bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Lenkijos VVG, kuriant naujas turizmo paslaugas ir inovacijas“ dalis.
Pagrindiniai internetinės svetainės tikslai pristatyti Baro konfederaciją, istorinius faktus, svarbiausias asmenybes bei interaktyviai ir išsamiai pristatyti maršrutus ir lankytinas vietas, susietas su konfederacija Lietuvoje (Jonavos regionas) bei Lenkijoje (Krasnė apylinkės) taip skatinti vietinį bei regioninė turizmą.
Lankytojų patogumui yra atskirai pristatomi maršrutai Lietuvoje ir Lenkijoje, kiekviename jų yra pristatomos lankytinos vietos Lietuvoje - Jonavos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia, Žeimių dvaro koplyčia, Žeimių dvaras, Normainių dvaro koplytėlė, Vėprių koplystulpis. Lenkijoje - Krasnės šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia, Opinosgoros Gorna romantizimo muziejus. Maršrutų puslapyje yra bendra informacija ir vietų taškai su koordinatėmis bei vietos žemėlapyje. Kiekvienas objektas turi ir atskirą puslapį dedikuotą tik jam, su bendra informaciją, nuotraukų galerija susiejimu žėmėlapiu.
Kad geriau suprasti ir suvokti buvusius įvykius ir jųs seką, svarbiausi Baro konfederacijos istoriniai faktai yra pateikiami pasitelkiant laiko juostos funkcionalumą, pateikiant datą, tekstinę informaciją bei vizualinį apipavidalinimą to įvykio.
Kitas svarbus projekto uždavinys – išleisti leidinį apie apie Baro konfederaciją, leidinys "Baro konfederacijos 255 metų įvykiams atminti", Lietuvos ir Lenkijos Baro konfederacijos, Jonavos ir Krasnės savivaldybių svarbių asmenų politinės ir karinės veiklos Abiejų Tautų Respublikoje atminimo įamžinimui. Internetinėje svetainėje galima tą leidinį perskaityti ir atsisiųsti. Visa svetainėje esanti informacija yra pateikta lietuvių ir lenkų kalbomis, taip atsižvelgiant į projekto partnerius bei jų turizmo poreikius.