Baro Konfederacija

Lietuvos LGD delegacijos pažintinis vizitas į Lenkiją
Vykdant vykdomą tarptautinio bendradarbiavimo projektą pavadinimu „Su istorija antrame plane – partnerių LGD iš Lietuvos ir Lenkijos turizmo sostinės stiprinimas“.
2023 m. rugsėjo 27–29 d. pažintinį vizitą į Lenkiją surengė delegacijos iš Lietuvos LGD Jonavos rajono savivaldybės Vietos Veiklos Grupė ir Jonavos miesto Vietos Veiklos Grupė.
Pirmąją susitikimo dieną pradėjome pažindami gerąją patirtį. Pirmoji vieta, kurią aplankėme, buvo Przasnysz miesto rotušė. Meras Łukasz Chrostowski papasakojo Przasnyšo miesto kūrimosi istoriją ir įteikė susirinkusiems dovanas. Tada nuvykome į Ciechanovą, kur aplankėme TORUS mokslo parką ir Dziliński šeimos įmonę LONGINUS Nalewka, kur gavome informacijos apie vaisių ir žolelių tinktūrų gamybą. Paskutinė vieta, į kurią nuvykome, buvo Golymin-Ośrodek, kur komunos meras Adam Piotr Budek kartu su Savanorių ugniagesių departamento prezidentu Wojciechu Waloch kalbėjosi apie Savanorių ugniagesių departamentą Golymin-Ośrodek mieste ir parodė gaisrinės mašinos ir jų įranga. Mums taip pat buvo parodyta Šv. Jonas Krikštytojas Golymin-Ośrodek mieste.
Antrą dieną vykome į Varšuvą, kur sekėme „Baro konfederacijos ir Krasińskių šeimos pėdomis “. Be kita ko, aplankėme: Łazienki Królewskie, senamiestis, ul. Miodowa, Plac ir Krasiński rūmai. Mūsų gidė Jolanta Senator supažindino su Varšuvos istorija.
Informacija parengta pagal partnerių Šiaurės Mazovijos vietos veiklos grupės internetinį puslapį.