Baro Konfederacija

Maršrutai Lenkijoje
Kviečiame susipažinti su Šiaurės Mazovijos „Opinogora“ šakos Krasinski giminės, Baro konfederacijos istorinėmis vietovėmis.
Krasinskių įspaudas Baro konfederacijoje
Baro konfederacijos branduolys labai aktyviai formavosi Lenkijos bajorijoje. Vienas iš konfederacijos įkūrėjų ir vadovų buvo - maršalas Michalas Hieronimas Krasinskis bei įdėjinis vedlys ir dvasininkas Adomas Stanislovas Krasinkis, jie yra tiesiogiai susiję su Krasnę ir Opinagora Gorna miesteliais. Kviečiame pažinti šias vietoves, kurios yra vienos iš įdomiausių istorinių, kultūrinių bei lankytinų vietų Lenkijoje.
Krasnės Šventojo Kryžiaus išaukštinimo Bažnyčia -
Krasinkių šeimos mauzoliejus
Krasnė buvo Krasinskių šeimos protėvių namai. Ilgainiui ji tapo šeimos, kuri pirko aplinkinius kaimus arba per santuokinę giminystę atiteko nuosavybėn, didesnės žemės nuosavybės centru. Vienas iš svarbiausių Krasnės centrinių objektų yra bažnyčia. Apie 1477 m. Nikolajaus Krasno iniciatyva buvo pastatyta medinė bažnyčia, kuri 1570 m. sudegė. Tačiau Krokuvos vyskupo Franciszeko Krasinskio lėšomis, 1570–75 m. buvo pastatyta mūrinė bažnyčia. Vėlesniais metais ir šimtmečiais Krasnės savininkai parapinę bažnyčią išplėtė ir ją išpuoselėjo, taip pat sukurdami Krasinki giminės mauzoliejų.
Opinagora Gorna - Krasinki rezidencija ir romantizmo muziejus
Visai netoli Krasne kaimelio, sutinkame kitą svarbią vietovę susijusią su Baro konfederacija. Tai nuo seno priklausanti karališkiems dvarams vietovė, kuri būdavo priskiriama nusilpelnusiems asmenims. Labiausiai ji yra sietina su Krasinski giminę, kurios atstovai buvo vieni iš pagrindinių veikėjų konfederacijoje Lenkijoje.
Lankytinos vietos

52°55′09.6 š. pl. 20°′58.19.0 r. ilg.

52°54′20.203 š. pl. 20°42′58.730 r. ilg.