Baro Konfederacija

Pirmieji vizitai Krasnėje
Gegužės 9 dieną Lenkijoje, Krasnėje lankėsi, Jonavos rajono savivaldybės vietos veiklos grupės prezidentas Petras Vyšniauskas ir kraštotyrininkas Artūras Narkevičius.
Vizito Krasnėje metu delegacija aplankė Krasinskių šeimos muziejų ir Šv.Kryžiaus išaukštinimo bažnyčia. Susitikime dalyvavo Krzysztofas Kujawa – parapijos klebonas. Ekskursijos po Krasnės miestelį metu Savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas, kuriame taip pat dalyvavo Przasnyšo istorijos muziejaus darbuotojai Monika Miłoszewska ir Bartosz Drejerski, Krasnyje esančio Krasinskių šeimos muziejaus atstovė Dariusz Załuski, Renata Żmijewska. - Savivaldybės viešosios bibliotekos Krasnėje direktorė, Anna Kienik - LGD valdybos pirmininkė ir Bartosz Jakóbiak - bendradarbiavimo projekto koordinatoriu, o po susitikimo delegacija iš Lietuvos aplankė Przasnysz istorijos muziejų.
Vizitas vyko vykdant tęstinį projektą pavadinimu „Su istorija fone – partnerių LGD iš Lietuvos ir Lenkijos turizmo sostinės stiprinimas“.
Ji yra prieš kuriant ir ruošiant lenkų ir lietuvių leidinį apie abiejų šalių teritorijose veikiančią Baro konfederaciją. Projekto veiklos vyksta nuo 2022 lapkričio 3 d. iki 2024 birželio 30 d. dalyvaujant partnerių vietos veiklos grupėms iš Lenkijos ir Lietuvos. Informacija parengta pagal partnerių Šiaurės Mazovijos vietos veiklos grupės internetinį puslapį.